Yıl:33  Sayı: 343 Temmuz  2014 Mükellef 

 

Bursa SMMO'nın geleneksel iftar yemeğinde;
Başkan A.Hikmet SÖNMEZ 'Üzüntülüyüz'

TÜRMOB Genel Saymanı Ülkü SÖNMEZ de hazır bulunduğu ftar yemeğinde  Gecenin açılış konuşmasını yapan BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet SÖNMEZ, (sol başta)dünya genelinde olduğu gibi, Türkiye’de de barış ve huzur ortamından uzak görüntülerle karşılaşmaktan üzüntülüyüz

İl genelindeki mali müşavirler, BSMMMO tarafından düzenlenen iftar yemeğinde bir araya gelerek, meslektaşlarıyla birlikte keyifli bir akşam geçirdi.

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO) Merinos Tarihi Tren İstasyonu Sosyal Tesisleri’nde iftar düzenlendi. Kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, akademisyenler, akademik odaların yönetici ve başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katılımıyla gerçekleşen iftara meslek mensupları da büyük ilgi gösterdi. BSMMMO Yönetim Kurulu’nun evsahipliğinde gerçekleşen iftar programında, TÜRMOB Genel Saymanı Ülkü SÖNMEZ de hazır bulundu. Gecenin açılış konuşmasını yapan BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet SÖNMEZ, dünya genelinde olduğu gibi, Türkiye’de de barış ve huzur ortamından uzak görüntülerle karşılaşıldığını söyleyerek, toplumun tüm katmanlarında uzlaşma kültürünün yerleşmesi için herkesin, üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğini kaydetti.

“ÜZÜNTÜYLE İZLEDİK”
Ramazan ayının güzelliği ve değerinin, 30 gün ile sınırlı tutulmayarak, hayatın her dönemine yansıtılması gerektiğinin altını çizen BSMMMO Başkanı SÖNMEZ, “İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayında paylaşma, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma açısından güzel örneklerin sergilenmesini ümit ediyor, Müslüman alemini ortak düşünce ve değerlerde buluşturan ramazan ayında barışın ve hoşgörünün hakim olmasını diliyorum” dedi. “Ramazan ayında ortaya çıkan aşırı tüketimi protesto etmek ve zengin iftar sofralarına tepki göstermek için İstanbul Tünel Meydanı'nda kurulmak istenen ‘Yeryüzü Sofrası’nın polis tarafından engellenmek istenmesi maalesef ki hepimizi üzmüştür” diyen BSMMMO Başkanı SÖNMEZ, yanlarında getirdikleri yiyecekleri yere sererek iftar hazırlığı yapan yurttaşların yiyeceklerinin polis tarafından kaldırılmasını üzüntüyle izlediklerini söyledi. BSMMMO Başkanı SÖNMEZ, konuşmasının sonunda davetlerine katılan tüm misafirlerine teşekkür ederken, sözü TÜRMOB Genel Saymanı Ülkü SÖNMEZ’e bıraktı. İftar organizasyonu, açılış konuşmalarının ardından yemek ile devam etti.