Yıl:33  Sayı: 340 HAZİRAN  2014 Mükellef 

 
Saffe AÇIKGÖZ 'Prof. Dr. M.Emin VURAL HOCAMIZ REKTÖR OLARAK ATANMALI!

Yüksek Ticaretliler ve Marmara Üniversitesi Mezunları Derneğinin 21/06/2014 tarihinde anarolu hisarı kampüsündeki yoğun ilgi gören mezunlar yemeğinde 40-50-60 yıllık mezunlara onur plaketleri alanlar çok mutluydu.

Tören konuşma yapan bu dönem Gn. Başkanlığa aday Saffet AÇIKGÖZ (foto soldan 3 ncü) yaptıkları çalışmaları anlattı. AÇIKGÖZ Üniversitemizin  15 haziranda yapılan Rektörlük seçimlerde açık ara 1 sıraya oturan okulumuz  mezunlarından Prof. Dr. Mehmet EMİN ARAT ile birlikte Anayasa ve Yök kanununa göre 2 aday daha Cumhurbaşkanımızın onayına sunuldu. Cumhurbaşkanımız GÜL'ün geçmişte yapılan hataların tekrarlanmaması adına seçimlerde 1 . olan  sayın hocamız  Prof. Dr. ARAT'ı rektör olarak ataması bizlerin temennisi ve doğru olandır. dedi. (Köşk Pazartesi ARAT MÜ rektörü olarak atadı.)

İşletme Fakultesi Dekan Yard. Doç.Dr. Volkan TÜRKERİ (sol başta) İktisat Fakultesi Dekanı (soldan 2.) Prof. Şahamet BÜLBÜL,  siyaset Bilimleri Fakultesi Dekanı Prof. Recep BOZDOĞAN (SOLDAN 4 NCÜ)  Yaptıkları konuşmalarda  Yüksek Ticaretliler derneğinin okulun kültür birikiminde önemli rol oynadığına dikkat çektiler.

Mezunlardan onur plaketiDekan BÜLBÜLDEN alan (sağ Foto ortada) Prof. A. Ümit GÖKDENİZ talebelikle başladığım okulumdan Prof. olarak emekli oldum bu onuru sizlerle paylaşmaktan ve plaketle onurlandırılmaktan çok mutluyum dedi.

Yüksek Ticaretlilerin yaşayan efsanesi 1920 doğumlu 94 yaşındaki 1940 mezunu Nejat BASMACI heyıl olduğu gibi son derece formundaydı. Hala delikanlı gibi kürsüye çıktı ve izleyenleri yaptığı espirilerle gülmekten kırdı geçirdi. Nejat konuşmasını bitirmişti ki aynı dönemlerde mezun olan arkadaşı sen okulun en güzel kızını kaptın dedi. BASMACIDA evet bu ufak tefek bendeniz bunu becerdi. Ben kaptım diyerek yönetim kur üyesi  Semiha SEVİMSOYU bir güzel öperek hala eski formundayım mesajını verdi.