Yıl:34  Sayı: 350 Şubat  2017 Mükellef  

Dr. Murat CEYHAN ‘ARGE yatırımlarını Ticarileştirelim !’

İSMMMO ŞİŞLİ TEMSİLCİLİĞİ Başkanı Yalçın SÜTÜTEMİZ Yıllık çalışma programımızın 2 nci  Eğitimini “AR-GE MERKEZLERİ VE TEKNOPARKLARDA SAĞLANAN VERGİSEL TEŞVİKLER” ayırdıklarına dikkat çekip çalışma programları hakkında açıklamalarda bulundu.

2008  şubatında çıkarılan 5746 sayılı kanunla KOBİ lere ARGE yatırımlarında çok önemli vergi avantajları sağlandığına vurgu yapan Dr. Murat CEYHAN hükümetin 2016 yılında yapılan düzenlemelerle mevzuat kolaylaştı ancak ARGE’ yi  yanlış yorumlayan 2 kod yazanı da ARGE yatırımcısı gibi düşünen patronlar var. Bizler bu süreçte ARGE’ ticarileştirmede katma değer yaratalım dedi
 

Seminerin 1. bölümünü MükellefTV den izlemek için ...

Seminerin 2. bölümü ve soru cevaplar için tık


Yalçın SÜTÜTEMİZ
İSMMMO Şişli Temsilcisi

SAYIN YÖNETİM KURULU ÜYEM, KURUL VE KOMİTE ÜYELERİMİZ, EĞİTMEN ARKADAŞLARIM, TEMSİLCİ YARDIMCISI ARKADAŞLARIM VE SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM,

ŞİŞLİ İLÇE TEMSCİLİĞİ OLARAK TESMER İSTANBUL ŞUBESİNCE DÜZENLENEN SEMİNERİMİZE HOŞ GELDİNİZ.

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

DAHA ÖNCEKİ ETKİNLİKLİRİMİZDE YENİ DÖNEM ÇALIŞMA PLANIMIZDAN BAHSETTİM AMA YİNE BURADA DA TEKRAR ETMEK İSTİYORUM.

ŞİŞLİ İLÇE TEMSİLCİLİĞİ OLARAK YENİ DÖNEM ÇALIŞMA PROGRAMIMIZI OLUŞTUDUK VE ÇALIŞMA TAKVİMİMİZİ BELİRLEDİK.

PROGRAMIMIZI EĞİTİM, SOSYAL ETKİNLİK VE MESLEKTAŞ ZİYARETLERİ ÜZERİNE OLUŞTURDUK.

İLK EĞİTİMİMİZİ 14 OCAK 2017 TARİHİNDE “ İNŞAAT İŞLERİNDE VERGİ VE MUHASEBE UYGULAMALARI” ÜZERİNE GERÇEKLEŞTİRİDİK.

İKİNCİ EĞİTİMİMİZİ DE BU GÜN “AR-GE MERKEZLERİ VE TEKNOPARKLARDA SAĞLANAN VERGİSEL TEŞVİKLER” KONUSU ÜZERİNE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ VE BUNDAN SONRA DA BU GÜNKÜ EĞİTİM KONUSU GİBİ HER AY ÖZELLİKLİ BİR KONU ÜZERİNE EĞİTİM PLANLAMAKTAYIZ.

DAHA ÖNCEKİ SEMİNERİMİZE KATILAN MESLEKTAŞLARIMIZIN EĞİTİM SUNUMU TALEPLERİ OLMUŞTU. BU TALEPLERİ MÜKMÜN OLDUĞUNCA YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞTIM ANCAK BAZI ARKADAŞLARIMIZIN YAZILARINI OKUYAMADIĞIM İÇİN SUNUMU KENDİLERİNE İLETEMEDİM. 

BU GÜNKÜ EĞİTİM SUNUMUNU İSTEYEN ARKADAŞLARIM HAZİRUN CETVELERİNE MAİL ADRESLERİNİ OKUNAKLI ŞEKİLDE YAZILMARSA KENDİLERİNE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA İÇİNDE MAİL ATABİLİRİM.

SOSYAL ETKİNLİK ÇALIŞMALARIMIZ HAKKINDA DA SİZLERİ BİLGİLENDİRMEK İSTİYORUM.

BU KAPSAMINDA DA GEÇEN AY ODA BAŞKANIMIZ SAYIN YÜCEL AKDEMİR VE KURUL ÜYELERİMİZİN KATILIMIYLA “BEYAZ BASTON KÖRLER HAFTASI” NEDENİYLE İLÇEMİZDE BULUNAN “ALTINOKTA KÖRLER DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİNDE” GÖRME ENGELLİ DOSLARIMIZLA BULUŞTUK VE KENDİLERİNE BEYAZ BASTON HEDİYERELİRİNİ VERDİK.

PAZARTESİ GÜNÜ DE 14 ŞUBAT DÜNYA SEVGİ GÜNÜ NEDENİYLE YİNE TEMSİLCİLİĞİMİZ VE KURULU ÜYELERİMİZLE SİZLER ADINA DARÜLACEZE’YE BİR ZİYARETİMİZ OLACAK.  

SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM,

OFİS ZİYARETLERİMİZE DE GEÇİCİ VERGİ VE KDV DÖNEMİNİ ATLATTIKTAN SONRA MART YA DA NİSAN AYINDA BAŞLAMAYI PLANLIYORUZ.

AMA BİZİM SİZLERİ ZİYARETİMİZİ BEKLEMEDEN DE İLÇE ÇALIŞMALARI, SOSYAL ETKİNLİKLER HAKKINDA GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZİ VARSA ELEŞTİRİ VE SORUNLARINIZI BİZE SİSLİ@İSMMMO.ORG.TR ADRESİNE MAİL YOLU İLE YA DA ODAMIZ WEB SİTEMİZDEKİ TELEFONLARIMIZDAN ULAŞARAK İLETEBİLİRSİNİZ. 

BEN KATILIMINIZ İÇİN HEPİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM, SEMİNERİN BAŞARILI GEÇEMESİNİ DİLİYORUM VE HEPİNİZE SAYGILAR SUNUYORUM.