Yıl:34  Sayı: 349 Ocak  2017 Mükellef  

SMMM SINAVLARINDA 7 'DE 7 YAPANLAR 200 CİVARINDA

SMMM Yeterlilik sınavlarında moral motivasyonu yerinde olanların disiplinli programlı çalışanların başarılı olması mümkün diyen İSMMMO başkanı Yücel AKDEMİR...devamı Türkiye tahminim 200 üstüdür .  İst. 7-7 yapanlara  SMMM oldunuz   müjdesini  ben verdim . dedi

Sosyal Medyada  7-7 yapanların olduğunu izleyince mutlu olduk. Gençlerin işe aşa ihtiyacı var 4 yıl lisans yapacaksınız Staj sınavını vereceksiniz. Yeterlilik sınavlarında 7-7 yedi yapacaksınız bu gerçekten bize göre başarıdır. Türkiye nin sosyal ekonomik siyasal sorunlarını düşününce.

Bunun üzerine aradığımız İSMMMO başkanı Yücel AKDEMİR sorduk doğruluk payı varmı ? Stajyer adayları şikayetçi idi SMMM adayları sınavlar zor diye eylemler yapıldı.  Neler düzeldi dedik.

AKDEMİR sizin gazetede haber oldu 7-7 yapanların oluduğu. Her zaman için isteyen sağlıklı olan disiplinli programlı çalışanların başaramıyacağı sınavlar değildi. Bu konular maalesef abartılıyor açıklamasını yapan  Başkan Yücel AKDEMİR. Sadece Maliyet muhasebesinde pratik yeterliliği olmyabilir kanaati ile ordaki yığılmayı önlemek için düzenlemelerin yapılması sağlandı..Gençlere hak veriyoruz Türkiye sıkıntılı bir ortamda işsizlik var rekabet çok. Biz elimizden geleni yapıyoruz. hala bela okuyanlar var. üzülüyoruz. Buna rağmen disiplinli çalışıp başarılı olanlara iş imkanı sağlamakta Türk ekonomisi yetersiz kalıyor. Hepimizin gençlerinde esas sorun budur dedi.

Mükellef diyor ki

TÜRMOB camiasının sorunların dan en önemlisi  tekelleşme ile mücadele dir bizce. Liyakat  ve yeterliliği disiplin altında olan bir mesleğin haksız rekabet  ve etik açıdanda gözetim altında olması da yararlıdır. Bizim bu konuda mücadelemiz önce Liyakat ve ehliyet sahibi insanlara iş temelinde devam edecektir. Dedi kodu ile insanların karalandığı amaçlarının değiştiği söylemlerine itibar kendimiz içinde başkaları içinde  etmiyoruz... Belgeye dayanmalı Ülkemizin ve ekonominin olmazsa olmaz muhasebe mesleğinin gelişimine Bu ilkeler den 35 yıldır taviz vermedik vermeyeceğiz.. Açık şeffaf ve hesap verilebilirlik her insan için dürüstlüğün temelidir. Belgeye dayanması içinde Yöneticilerin de basına,  topluma doğru bilgiyi gecikmeden verme sorumluluğu vardır. Olmalıdır. Aksi vahimdir.

Bize göre haberde tarafgirlik olmaz  olamaz. Bir kısmın haberini yaparken bir kısmın yapmamazlık olmaz. Malesef bazı Medya grupları taraf davranıyor.  Köşe yazılarında da fikir beyan edilebilir. Hadi hayır lısı