Yıl:34  Sayı: 350 Şubat  2017 Mükellef 


İYMMO üyelerinden oluşan Türk Halk Müziği Konserinde Başkan Vehbi KARABIYIK'  Bu iş oldu

Sinan ASLAN girişimleri ile 2016 yılının başlarında kurulan  şef  Hüseyin YÜCEBAĞ tarafından çalıştırılan, Oda üyelerinden 6 sı Kadın 21 kişilik İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Türk Halk Müziği Korosu 2. Konserini 17 Şubat 2017 tarihinde Cemil CANDAŞ kültür merkezinde verdi.  

Konserin sunuculuğunu yapan Aynur KARABAŞ müthiş heyecan verici gelişme kat eden  eden arkadaşlarınızın dinletisine hoş geldiniz diyerek. Büyük şevk ve heyecanla yapılan çalışmalarından bahsedip orkestra ve koro ekibini Mustafa KARSAVURAN dan başlayarak tek tek anons etti.

Alkış alan tanıtımdan sonra.  İstanbul YMM Odası Başkanı Vehbi KARABIYIK ne kadar olmaz desek te madden engel çıkarsakta ‘bu iş tuttu’ Sevgili Sinan ASLAN başta olmak üzre Hocamızı koro ekibimizi kutluyorum. Çalışmalar sırasında odanın atmosferine de renk kattılar hani ne derler muhasebenin tozlu raflarının arasında hoşnut olduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Eminin sizlerde çok hoşnut olacaksınız açıklamaları ile sözlerini tamamladı..

 Yaş ortalaması 45 üstünde tahmin edilen Koro ekibi gerçekten muhteşem bir Halk müziği ziyafeti yaşattı…Aynur KARATAŞ ın Türkülerin zaman zaman hikayelerini anekdotlarla anlatması, Sinan ASLAN, saz çaldığı solosu Naci AKIN, Ayfer GÜLSOY’un performansları bize de bu iş olmuş dedirti… Dinleyiciler Türk halk müziğinin acıyı sunarken insanı diyar diyar memleketimizin dört bir yanına götüren,  insanı oynatan otantizmin de biz yoğrulduk ruhen beynen dinlendik.. Salondakiler de…çoştuklarına şahit olduk ..   

Buyrun Yaşayın …

 

ERKEK KORİSTLER

YMM. Sinan ARSLAN
 (Koro Bşk.), YMM. Necati AKIN

YMM. Hüseyin EĞRİ, YMM. Rıdvan IŞIK, YMM. Ferhat ATEŞALMAZ ,YMM. Hüseyin GÜL, YMM. Mustafa KARSAVURAN, YMM. Servet KOZANLI, YMM. İbrahim YANBAŞ

YMM. Cafer KINACI, YMM. Süleyman GENÇ, YMM. Mehmet SARI, YMM. M.Necip ÖZER, YMM. Hürrem AYAZ, YMM. Murat YILMAZ, SMMM. Zeynel Abidin ÖĞER, YMM. Nurettin Serindağ, YMM. Mehmet ERİKAN

 

KADIN KORİSTLER

SMMM. Ayşe ALKILIÇ, YMM. Düriye AKGÜL KARALAR,

YMM. Yeşim ERTUĞRUL,

SMMM. Gönül AKKURT,

YMM. Ayfer GÜLSOY,

SMMM. Neriman KARSAVURAN

 

 

 

Dinledikçe

çoştular

coştukça

tempo tutmalar

türküye eşlikler arttı...

Koristlerden
Muhasebe dünyasının yakından tanıdığı
MMMB eski Gn. Başkanlarından
YMM Necati AKIN  (sağdan 3.)

Şu yüce dağları duman kaplamış
 uzun hava Türküsünü
davudi sesi ile
.muhteşem seslendirdi...

Kadın koristlerden Neriman KARSAVURAN eşi Mustafa KARSAVURAN, biricik kızları Didem hanım eşi Tuncay EYÜPOĞLU anne annesini dinlemeye gelen güzeller güzeli şirinlik abidesi torun..bir türlü ismini söyletemedik..

Neriman hanımın sesinin güzelliği örgütleri ile ilgili sosyal etkinliklere katılanlarca biliniyordu. 2 Türkü ile salonu coşturdu..

Gaziosmanpaşa MMMB şubesi geçmiş dönem başkanlarından Hafize ÖZTÜRK soldan 3.
dostları ile arkadaşlarını dinlemeye gelmişti..daha yeni yerleşiliyordu. Günlerden Cuma herkesin üstündeki hafta sonu rehaveti varlığı ağırlığı
TÜRKÜ şöleni ile dağıldı

Anlatmak olmaz yaşanması lazım önerimiz 3. sünü kaçırmayın...

Buyrun dinleyin...

Seromoni tanıtım ve başkanın konuşmaları Mükellef TV den izlemek için tık       Koronun başlangıç türküleri  dinletisi için tık

Sinan Aslanın Çalıp söylediği Türküyü dinlemek için tık