Yıl:32  Sayı: 339 Mart  2014 Mükellef 

İSMMMO Başkanı Yahya ARIKAN Fahri Doktor
 
Sol Daki Foto Soldan
İSMMMO Başkanı Yahya ARIKAN eşi Menekşe ARIKAN, Afet İSKENDERZADE ve Vektör Ü. Rektr. Elçin İSKENDERZADE

MART Yahya ARIKAN için MUTLULUKLARIN ÇOK SIK YAŞANDIĞI BİR AYDIR.

2 Mart Kızı ÖZLEM HANIMIN  28 Mart oğlu ÖZGÜR'ün doğum günleridir. Mükellef Gazetesindeki bilgilere göre Yahya bey'in eşi YMM Menekşe hanımefendi Mart akabinde 1 Nisan tarihinde doğmuştur.

ARIKAN ların böylesine yoğun mutluluklarına 21 MART 2014 tarihide eklenmiştir.

Mükellef Çalışanları adına Sayın Yahya ARIKAN ı tebrik ediyor.ARIKAN ailesinin mutlu günlerinin çoğalması temennisi ile sağlık esenlikler diliyorum.

Osman ERTEM

Azerbaycan Beynelhalg İlim Merkezi (Vektör Üniversitesi ) İSMMO Başkanı yahya ARIKAN'ı  Fahri doktoralıkla taltif etti. 21 MART 2014  tarihinde İSMMO yapılan törene TÜRMOB temsilcileri  çok sayıda meslektaş katıldığı törende    Vektör Üniversitesinden  Prof. Dr. Elçin İSKENDERZADE  ARIKAN plaketini verdi.

Törenin açılış konuşmasını yapan İSMMMO Y. Kur.Sekrt. Erol DEMİREL  (Alttaki foto sağ başta ) Bazı kişilerin, Edison gibi, Einstein gibi formal eğitimin içine sığmayacak bir kişiliği vardır. Ya da hayat başka bir şekilde yönlendirir onları. Ve onlar hayatın içerisindeki çaba ve gayretleriyle bir yere gelir.Formal yollardan alınan doktora eğitimi sonrası, birinin hayatta kayda değer bir etki oluşturup oluşturamayacağı kesin değildir.İşin şartıdır ama, zorunlu olarak sonuç doğurmayabilir.

Fakat fahri doktora derecesi alan kişiler o alanda zaten kayda değer bir başarı göstermişlerdir. Ve fahri doktora derecisiyle bu teyit ediliyordur. Fahri doktora birkaç misyonu bünyesinde taşır. Birincisi satandart belirler. Toplumda Fahri doktor unvanını almaya o alanda hak kazanmış kişiler tespit edilir.İkincisi takdir edilmelidir. Takdir etmek çok önemli bir iştir. İnsan ne kadar başarılı olursa olsun takdir edilmek ister. Tabi ki de her zaman başarıyı arttırır.

Bir diğer misyonu ise teşvik etme, cesaretlendirmedir.Bir diğer misyonu örnek göstermedir.Ve son olarak sorumluluğunu büyütmedir.Yani tespit ediyor ,takdir ediyor, örnek gösteriyor ve bununla birlikte sorumluluğunuz büyüktür diyorsunuz.

Fahri doktora derecesi bugün, meslek yasamızın çıkması, meslek örgütümüzün kurulması, büyüyerek, gelişerek bu güne gelmesi sürecine, hayatının çok önemli bir bölümünü adamış, bunlar meslek camiasında, dolayısıyla toplumda yer bulmuş, meslek mensupları tarafından takdir edilmiş, bu anlamda meslektaşlar tarafından çoktan Fahri Doktora derecesine  layık görülmüş birine oda başkanımız Yahya ARIKAN a resmen veriliyor.

 20 Mart günü odamızın kuruluşu için ilk müteşebbis heyeti seçiminin 24. yılını doldurup 25. yılına girdik.20 gün sonra yani 12 Nisan da da odamızın kuruluşunun 24. yılını doldurup 25.yılına gireceğiz. Odayı kurma görevini alan ilk müteşebbis heyette Yahya ARIKAN, Erkin BALABAN, Adem ARSLAN, Tevfik YILMAZ ve Yaşar ALAGÖZ bulunuyordu.Onlar MMMB Beyoğlu Şubesinde odamızı kurdu , sonra Şişli, Sonra Fındıklı' da kendi binasına taşınma ve son 10 yıldır da yine kendi mülkümüz olan bu modern binadayız. İşte ancak uzun uzun anlatılabilecek bu büyük mücadelenin önderidir. Yahya ARIKAN' a bizde bu anlamlı gününde onu ve ona bu yolda en büyük desteği veren sevgili Eşi Menekşe ARIKAN ı oda çalışanları, komiteleri, Temsilcileri ve Kurulları yani bütün çalışma arkadaşları olarak yürekten kutluyoruz tebrik ediyoruz.