Yıl:39  Sayı: 379  Nisan 2018 Mükellef 

Türkiye'nin ilk kuralan Üniversite derneği YÜKSEK TİCARETLİLER  İST. ŞUBESİ ZOR SEÇİM
İLK KEZ BİR KADIN BAŞKAN SEÇİLEBİLECEK Mİ ?

Düzenlediği Türkiye Vergi KONGRELERİ ile kamuda yankı uyandıran, Türkiye Ekonomisine yön veren iş adamlarının siyasilerin, bürokratların ve önemli öğretim  görevlilerinin TÜRMOB Bşk. MasisYONTAN ve İSMMMO Bşk. Yücel AKDEMİR inde üyesi olduğu;    1936 yılında İstanbul Yüksek İktisat ve Ticaret Mektebi Mezunları Cemiyeti  ismi ile kurulmuş,  bugün kü İsmi ile Marmara Ü. İİBF Mezun ve Mensupları derneği 42 nci  olağan genel kurulunu 28 Nisan 2018 tarihinde İYMMO toplantı salonunda gerçekleştirecek.

Saat 13 itibarı ile başlayacak genel kurul da Şb. Başkanı YMM Bülent DOĞU sağlık sorunları nedeni ile aday olmadı. Genel Merkezin Desteklediği söylenen İst. Şb Başkan Yard. Semiha  SEVİMSOY (sağ foto Solda ) ile MÜ dernekler federasyonu destekli olduğu söylenen Şube Sekreteri Ömer Faruk GÜRPINAR  (sol üst foto) başkanlığında 2 liste ile seçime girileceği kesin.

Mükellef Gazetesi iki başkana da sordu sanşlar nasıl diye Sevim hanım sır gibi sakladığı yeni projelerini genel kurulda açıklayacağını belirterek  projeler üyelerin desteğini alacak teveccühünü kazanacak biz kazanacağız..Sümerbank Gn. Müdürlüğü ile tanınan Şb Sekreteri GÜRPINAR  seçimdir bu belli olmaz şansımız yüksek dediler.. Her iki adayda 2016 kullanılan 147 oyun çok üstünde 300-400 arası oy kullanılacağını vurgu yaptılar..TÜRMOB Gn. başkanı Masis YONTAN'dan  durumu değerlendirmesini istedik 23 nisanda YONTAN tek liste olsun istedim çabaladım olmadı gerek GÜRPINAR gerekse SEVİMSOY tecrübeleri yeterli önemli olan projeler dedi. Federasyon Başkanı YMM Sabri TÜMER ...Haberin devamı , Listeler , Mükellef'in yorumu için tıklayınız...

 

 
Türkiye'nin ilk kuralan Üniversite derneği YÜKSEK TİCARETLİLER   İST. ŞUBESİ ZOR SEÇİM

İLK KEZ BİR KADIN BAŞKAN SEÇİLEBİLECEK Mİ ?

Düzenlediği Türkiye Vergi KONGRELERİ ile kamuda yankı uyandıran, Türkiye Ekonomisine yön veren iş adamlarının siyasilerin, bürokratların ve önemli öğretim  görevlilerinin TÜRMOB Bşk. MasisYONTAN ve İSMMMO Bşk. Yücel AKDEMİR inde üyesi olduğu;    1936 yılında İstanbul Yüksek İktisat ve Ticaret Mektebi Mezunları Cemiyeti  ismi ile kurulmuş,  bugün kü İsmi ile Marmara Ü. İİBF Mezun ve Mensupları derneği 42 nci  olağan genel kurulunu 28 Nisan 2018 tarihinde İYMMO toplantı salonunda gerçekleştirecek.

Saat 13 itibarı ile başlayacak genel kurul da Şb. Başkanı YMM Bülent DOĞU sağlık sorunları nedeni ile aday olmadı. Genel Merkezin Desteklediği söylenen İst. Şb Başkan Yard. Semiha SEVİMSOY ile MÜ dernekler federasyonu destekli olduğu söylenen Şube Sekreteri Ömer Faruk GÜRPINAR başkanlığında 2 liste ile seçime girileceği kesin.

Mükellef Gazetesi iki başkana da sordu sanşlar nasıl diye Sevim hanım sır gibi sakladığı yeni projelerini genel kurulda açıklayacağını belirterek  projeler üyelerin desteğini alacak teveccühünü kazanacak biz kazanacağız..Sümerbank Gn. Müdürlüğü ile tanınan Şb Sekreteri GÜRPINAR  seçimdir bu belli olmaz şansımız yüksek dediler.. Her iki adayda 20116 kullanılan 147 oyun çok üstünde 300-400 arası oy kullanılacağını vurgu yaptılar..

TÜRMOB Gn. başkanı Masis YONTAN'dan  durumu değerlendirmesini  23 nisanda istedik. YONTAN tek liste olsun istedim çabaladım olmadı gerek GÜRPINAR gerekse SEVİMSOY tecrübeleri yeterli önemli olan projeler dedi.

Federasyon Başkanı YMM Sabri TÜMER yeni simalar ve değişim şart dinamizm  kazandırmalıyız açıklamasını yaptı..  ...

2012 Yılında  Arife ÇELİK bir liste ile seçime girmek istedi ancak son anda uzlaşma tek liste baskılarına  dayanamayan listesini  geri çektiklerini açıklamış Hayrettin ERYILMAZ 2 dönem başkanlı koltuğunda oturmuştu.

Sabri TÜMER Saffet AÇIKGÖZ gibi yüksek ticaretlilerde iz bırakmış ferderasyon yönetimindeki 2 ismin desteklediği söylenen Ömer Faruk GÜRPINAR  listesi karşısında Genel Başkan Hikmet KABUK un Tahsin USTA ekibinin desteklediği söylenen  Semiha SEVİMSOY listesi   kazanırsa derneğin tarihinde bir ilk gerçekleşecek ve ilk kez bir kadın başkanlık koltuğuna oturacak..

Mükellef Diyorki ;

Üye sayısı 10 bine yakın olduğu söylenen istanbul şubesinin 1980  yılında Rahmetli Dinçer ŞEKERCİ'Yİ tanıyan gazetemiz yönetim kadrosundan Ertuğrul POLAT, Cemal HOŞGÖR, Rahmetli Adil YILMAZOĞLU, vasıtası ile tanışmış DENGE köşe yazımızın ismini taşıyan DENGE dergisinin çıkarılmasına fikrini geliştirmiştik.. Derneğin önemi ve gücünün kamuda çokca hissedildiği 1980 başlarında Mülkiyeliler ve İktisatçılar Cemiyetinden daha dinamik ve kamuya a daha açık yapısı ile faaliyetleri sıkça Mükellef te yer almaya başladı. 1980 ihtilalinin dokunmadığı ender derneklerden oldu.

2010 dan beridir dernekte bir durağanlık gözlemlediğimizi söyleyebiliriz...Önemli yasalar çıkmadan dernek taslak halinde iken panellerle kamuyu aydınlatırdı.. 1990 yıllarda ise Vergi kongreleri düzenlemenin zamanı genç ekiple geldi İski Gn. Müdürlerinden metin KAVUK döneminde konuşulan Vergi KONGRELERİ Prof. Dr. Mustafa İME hoca ile karara bağlandı..Özetle gördüğümüz eksiklik Ankara şubesindeki dinamizm İst. Şubesinde yok Genel merkezle iç içe olmasının dejavantajını yaşıyor diyenlerde var genel merkez şubelerin gölgesinde kalmak istemiyor..dolayısı ile İst. Şb. baskılanıyor açıklamalarıda mevcut..Biz şeffaf daha cesur ve kamuya olabildiğince açık her türlü baskıyı ber taraf edebilecek güçte ist. şubesini özlüyoruz.. Daha dinamik daha katılımcı genel kurullarlar öneriyoruz..Dernekte en fazla 3 dönem görev alınmalı etik anlayışının veya tüzük oluşumunun faydalı olmayacağını kimse söyleyemez...Esenlikler ve seçime girecek adaylara başarılar diliyoruz..

Semiha Sevimsoy listesi Sağdaki fotoğraftakiler..

Soldan Ferit EKİNCİ, Ali SEFÜNÇ, Nevzat SUBAŞI, SERAP ERDEM, GAMZE GÖKDUMAN, ve Başkan adayı SEMİHA SEVİMSOY,Sema AFACAN, Ramazan YILDIRIM, Cengiz UYGUN, N. Hatice AYDOĞAN, VE Sağ başta YMM. Mustafa BUZEmevcut  denetim kurul için İbrahim ÇALIŞKAN, ve Mehmet YILDIZyarışacak

Ömer FARUK GÜRPINAR listesi
Sol fotodakiler  yükleme devam edecek...