Yıl:39  Sayı: 372 Mart 2017 Mükellef 


Bursa SMMMO  ‘Muhasebe Haftası’ kuruluş yıldönümü yemeğinde

TÜRMOB SAYMANI Emre KARTALOĞLU 'BİRLİKTELİK ŞART ..'

BSMMMO A.Hikmet SÖNMEZ HERTÜRLÜ TERÖRÜN KARŞISINDAYIZ


B
ursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO) ‘1-7 Mart Muhasebe Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde; 3 Mart 2018
Cumartesi Saat: 19.30’da Podyum Davet Opal Salonu’nda ‘Geleneksel Oda Kuruluş Yemeği’ düzenledi. Zübeyde EBEOĞLU’nun konuk sanatçı olarak sahne aldığı yemek  Meslekte 30 yılını geride bırakan meslek mensuplarına plaket takdim edildi. Bursa SMMMO ilk yönetim kurulu üyelerinin de bir araya geldiği gece TÜRMOB Genel Saymanı Emre KARTALOĞLU da katıldı..Eğitmen olarak Bursa SMMMO yaptığı katkılardan dolayı plaket taktim edilen KARTALOĞLU Başarı için birlikte hareket etmek şart dedi
BSMMMO Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Saymanı Emre Kartaloğlu, TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Masum Türker, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şükrü Köse, Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş, Vergi Dairesi Grup Müdürleri Mehmet Tarık Törer ve Nazmi Saraçoğlu, SGK İl Müdürü Mustafa Yılmaz, SGK İl Müdür Yardımcıları Erkan İşçi ve Bülent Ocak, Yeminli Mali Müşavirler Odası Bursa Şube Başkanı Kemal Tığoğulları, Eskişehir SMMM Odası Başkanı Neşet Ertoy, Sakarya SMMM Odası Başkanı Ertuğrul Kocacık, Yalova SMMM Odası Başkanı Bülent Keğaz, Çanakkale SMMM Odası Saymanı Gürhan Gür, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Marmaralı, Çanakkale Vergi Dairesi Şefi Mustafa Nohutçu’nun yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademik oda başkanları ve akademisyenlerin de katılımıyla gerçekleşen gecenin açılış konuşmasını BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez yaptı. BSMMMO Sosyal Yardımlaşma ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu Başkanı Ayser Kaya’nın sunumunda gerçekleşen gecede, geride bıraktıkları hafta etkinlikleri hakkında kısaca bilgi veren BSMMMO Başkanı Sönmez, geceye katılan tüm konuklara teşekkür etti. “Gecemize başlamadan önce, Afrin’de hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı, gazilerimize ise acil şifalar diliyorum” diyen BSMMMO Başkanı Sönmez, “Meslek örgütü olarak, toplumsal sorumluluklarımızı göz ardı edemeyiz. Bir meslek odası ve sivil toplum kuruluşu olarak sosyal sorumluluğumuz gereği, ülkemizin yaşadığı her sıkıntı ve sorun, bizlerin de sorunu ve sıkıntısıdır. Mali müşavirler barıştan, demokrasiden, adaletten yanadır. Barışı, demokrasiyi, adaleti yok etmek isteyen terörün dimdik karşısındadır” diye konuştu.
 

Bursa SMMM Odasının 1992 seçimle genel kurulu sonucu oluşan ilk Yönetim Kurulu üyeleri

Şahin GENÇAL

M.Galip SARIMEŞELİ

Osman YAŞBEY

TahsinKAYA

ve
Soldan   2016-2019 dönemleri başkanı Ahmet Hikmet SÖNMEZ ile


GELECEĞİMİZ İÇİN MUHASEBE YAPIYORUZ
1-7 Mart Muhasebe Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenledikleri gecede, meslekte 30 yılını geride bırakan hesap emekçilerine plaket de takdim edeceklerini söyleyen BSMMMO Başkanı SÖNMEZ, “Değerli emektar meslektaşlarıma şunları söylemek isterim: Her biriniz onlarca meslektaş ve muhasebe emekçisi yetiştirdiniz. Ülkemizin ekonomik gelişimine önemli değerler kattınız. Gece gündüz demeden bu mesleğin bayrağını ileriye taşımanın mücadelesini verdiniz. Sizlere bu alın teriniz karşısında Odamız olarak onur plaketi vermek simgesel bir armağandır sadece. Umudumuz, gelecek nesillere angaryalar ve sorunlarından kurtulmuş, ekonomiye yön veren bir mesleği yarınlara taşımaktır. İyi ki varsınız, iyi ki sizlerle birlikte bu atmosferi paylaşıyoruz” dedi. Konuşmasının sonunda, meslek örgütlerinin, üyelerinden aldığı güçle, demokratik tepkisini ve taleplerini yaşamın her alanında göstereceğini savunan Sönmez, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Ülkemize, mesleğimize ve odamıza sahip çıkacağız. Mesleğimiz onurumuzdur! Geleceğimiz için muhasebe yapmaya devam edeceğiz. Mesleğimizle, meslek örgütümüzle varız. Var olmaya da devam edeceğiz.”

BAŞARI İÇİN BİRLİK ŞART
Sönmez’in açılış konuşmasının ardından ise TÜRMOB Genel Saymanı Emre Kartaloğlu söz aldı. Meslek mensuplarının Muhasebe Haftası’nı kutlayarak başladığı konuşmasında TÜRMOB Genel Saymanı Emre Kartaloğlu, “Mesleğimizin başarısı ve yarınları için birbirimizi sevmemiz, birbirimizi tanımamız gerekiyor. Bu tür etkinlikler, birbirimizi daha yakından tanımayı ve birbirimize bağlanmayı sağlıyor. Dolayısıyla başarıya ulaşmak ve yarınları birlikte inşa edebilmek için bu tür etkinlikler önem taşıyor. BAŞARI İÇİN  GEREKLİ OLAN BİRLİKTELİĞİ SAĞLIYOR ” dedi. Mesleğin dünya normalarında gelişimini sağlayabilme vurgusu yapan KARTALOĞLU  BAŞARI İÇİN BİRLİKTELİK ŞART  dedi.Çok yoğun bir şubat ayını geride bıraktıklarını dile getiren TÜRMOB Genel Saymanı KARTALOĞLU, yoğunluğun ardından hafta kutlamalarının güzel bir mola olduğunu söyledi.

MESLEĞİN EMEKTARLARINA PLAKET
Mesleki gündemlerinin de yoğun olduğunun altını çizen Kartaloğlu, “Mesleğimizi yakından ilgilendiren çok önemli düzenlemeler var. TÜRMOB olarak hepsiyle ilgili meslek mensuplarının yararına düzenlemeler yapılması için elimizden geleni yapıyoruz. Geleceğin muhasebesini yapıyoruz. Geleceğin muhasebesini yaparak da ülkemizin geleceğini şekillendiriyoruz. Bu kapsamda atılan her adım çok büyük önem taşıyor” dedi. TÜRMOB Genel Saymanı Emre Kartaloğlu’nun konuşmasının ardından, BSMMMO Başkanı Sönmez, günün anısına Kartaloğlu’na plaket takdim etti. Açılış konuşmalarının ardından ise Meslekte 30 yılını geride bırakan meslek mensuplarına plaket takdim edildi. BSMMMO Yönetim Kurulu Sekreteri Hasan Uçar’ın sunumunda gerçekleşen plaket töreninde Oda’nın ilk yönetim kurulu üyeleri de sahneye davet edildi. Podyum Park Podyum Davet Opal Salonu’nda gerçekleşen ve meslek mensuplarının aileleriyle birlikte katıldığı gece, pasta kesiminin ardından, meslek mensubu Zübeyde Ebeoğlu ve orkestrasının sahne almasıyla sona erdi.


Odanın araştırmacılar için tarihçesi  tıklayınız