Yıl:40  Sayı: 387 KASIM  2018 Mükellef 


KONKORDATO UYGULAMASININ MASAYA YATIRILDIĞI BİLGİLENDİRME TOPLANTISINDA İYMMO BAŞKANI VEHBİ KARABIYIK 'TÜRKİYE'NİN ENVANTERİ YOK BİZ ÜCRETSİZ ÇIKARMAYA TALİBİZ DEDİ

İstanbul Yeminli Mali Müşavirler odasının "Türkiye Ekonomisinde Konkordato (İflas Ertelemesi ) Müessesesinin İşleyişi ve Yeminli Mali Müşavirlerin sorumluluğu" Bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasında Başkan Vehbi KARABIYIK Türkiye'nin vergi hesapları ve muhasebeleri sağlıklı tutulmuyor. Envanteri de yok. Biz Ücretsiz çıkarmaya talibiz. dedi

Bulunduğu her toplantıda bu söylemini tekraladığına dikkat çeken KARABIYIK sağlıklı envanterimizin çıkarılabilmesi için toplumsal mütabakat güven ve ortak irdenin gerekli olduğunu vurguladı.

Eğitim konusunda İYMMO çok başarılı olduğu odadan eğitim almak isteyenlerin % 80 nine yakınının oda üyesi olmadığını belirten Başkan Vehbi bey Eğitimden sorumlu başta Y.Kurulu üyesi Hamdi GEZİMİŞ ve Dr. Hakan TAŞTAN na ve katkı sunanlara teşekkür etti. Diğer odalara da yardımcı oluyoruz dedi.

Oturum Başkanlığını Oda Sekr. Sabri TÜMER in yaptığı 29 Kasım 2018 tarihli toplantının konuşmacılarından İTO danışmanı İhsan Veysi SEVİĞ hoca Konkordato uygulamalarının ilk 1807 lerde Fransa 1950 lerde de Türkiyede uygulandığına dikkat çekerek, Maalesef Türkiye'de üretilen blanço ve mali rapor % 60 sahte şişirme Konkordato da da benzer durumlar yaşanacak dedi.


 
 
(foto ortada )Prof. Dr. Emin Sadi Haluk SÜMER - Yeminli Mali Müşavir...
Sunumu İndirmek İçin Tıklayınız

 

(foto sağda ) Doç. Dr. Atilla UYANIK - Yeminli Mali Müşavir   
Sunumu İndirmek İçinTıklayınız   

İLGİLİ MEVZUAT LİNKLERİ

Adalet Komisyonu Yazısı kıklayınız... Kanun Tasarısı

İcra ve İflas Kanunu

Türk Ticaret Kanunu