Yıl:40  Sayı: 390 Haziran  2019 Mükellef 


BURSA SMMMO Başkanı Doğan YILMAZ

Demokrasinin beşiği yerel yönetimlerdir !

İlk resmi ziyaretlerini aynı zamanda meslektaşı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ’a gerçekleştiren BSMMMO Başkanı Doğan YILMAZ, “Demokrasinin beşiği yerel yönetimlerdir. Böylesi değerli konumlarda meslektaşlarımızı görmekten mutluyuz. Görevimiz süresince işbirliğini artırmak istiyoruz” dedi.

Doğan YILMAZ başkanlığındaki Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Yönetim Kurulu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ'ı makamında ziyaret etti.

Kısa süre önce genel kurul ve seçim sürecini tamamladıklarını ve Oda Yönetimi olarak, ilk resmi ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini söyleyen BSMMMO Başkanı Doğan YILMAZ, “Demokrasinin beşiği yerel yönetimlerdir. İlk ziyaretimizi de aynı zamanda meslektaşımız olan sizlere gerçekleştirmek istedik.

Meslek camiası olarak geçmişten bu yana yerel yönetimler ile işbirliğini önemsedik. Ve meslektaşlarımızı yerel yönetimlerde görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Şu an da il genelinde yerel yönetimlerde ve belediye meclis üyeliklerinde pek çok meslektaşımız görev alıyor. Kendisini siyasette iyi geliştiren meslektaşlarımızı bugün güzel noktalarda görüyoruz. Siz de bunların en güzel örneklerinden birisiniz” diyerek, görev sürelerince yerel yönetimlerle işbirliğini arttırmak istediklerini kaydetti.

Makamına gerçekleşen ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ ise yönetimde görev alan meslektaşlarını tebrik ederek, başarılar diledi.

Alinur AKTAŞ, "31 Mart yerel seçimlerinin ardından son olarak İstanbul seçimlerini de geride bıraktık. Bundan sonrası yoğun bir tempoda çalışma dönemi. Odamıza, meslek mensuplarına faydamızın dokunacağı bir konu olursa elimizden gelen gayreti gösteririz. Ortak proje ve çalışmalara açığız” diye konuştu

Yeni Bursa Büyükşehir Belediye başkanı Alinur Aktaş kimdir?

1970 yılında Bursa'nın İnegöl ilçesinde dünyaya gelen Alinur Aktaş, ilk, orta ve lise eğitimlerini doğmuş olduğu İnegöl'de, lisans eğitimini ise Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde tamamlamıştır.

Alinur Aktaş, Sevinç Aktaş ile evli ve Sıla Aktaş ve Hilmi Aktaş adında 2 çocuğa sahiptir.

Mali müşavir ve Serbest Muhasebeci olarak da görev yapan Alinur Aktaş iyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir. Uzun yıllar İnegöl'de mobilya sektöründe üst düzey yöneticilik yapmış ve İnegöl Ak Parti Kurucu Yönetim Kurulu üyesi olarak siyasete atılmıştır. 28 Mart 2004 tarihinde gerçekleşen seçimlerde de halk oylaması ile İnegöl Belediye Başkanı olmaya hak kazanmıştır.

İnegöl Belediyesi'nde birçok zorlu projeye imza atan Aktaş, nüfus çokluğunu dikkate alarak yerleşim alanı dışında 150 bin nüfuslu Yeni İnegöl'ün temellerini oluşturmuştur. Alinur Aktaş'ın İnegöl'de katkı sağladığı projeler arasında Kent Müzesi, Mobilya İhtisas OSB Projeleri, Kapalı Semt Pazarı, Umuteli, Yenilenen Oylat, Modef Fuarları, Ahmet Türkel Çevre İmar Yolu, Dev arıtma tesisi projesi, Doğa Sporları, Yeşil Enerji ve Turizm Merkezi projeleri yer almaktadır.

Bursa SMMMO Yönetim Kurulu Soldan Bşk. Yard.Nazan ÖZSOY, Sekreter Fatma ÇİL ERADAŞ, Sayman Bircan KILIÇ, Üyeler Bunyamin SAVAŞ ALBAYRAK, Asım KARAMAN, Fatih ARSLAN, Osman YILDIRIM, İsmail ÖZDEMİR ..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alinur Aktaş, 2 Kasım 2017 tarihinde Bursa Büyükşehir Belediye yeni Başkanı olmuştur.

Aktaş İnegöl Belediyesi'ne verdiği hizmetlerden dolayı farklı organizasyonlarda birçok ödüle layık görülmüştür.

- Şehir ve Başkan Dergisi tarafından 2007 senesinde Sosyal Hizmet dalında "Yılın Belediye Başkanı" ödülü

- Yerel Yönetim Dergisi tarafından 2010 senesinde Kentsel Dönüşüm Dalında "Yılın Belediye Başkanı" ödülü

- Özel Kalem Dergisi tarafından 2012 senesinde "Yılın İlçe Belediye Başkanı" Ödülü

- Time Dergisi tarafından 2014 senesinde "Yılın Belediye Başkanı" ödülü

- Kent Ekonomisi ve Kültür, Sanat ve Turizm Etkinlikleri kategorisinde 2015 senesinde ödül almıştır.

- Marketing Türkiye tarafından 2015 senesinde Mobilya sektöründeki desteğinden dolayı "Kente Değer Katan Markalar" ödülü.

- Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği tarafından 2016 senesinde "Yılın En Başarılı İlçe Belediye Başkanı"

- Uluslararası Radyocular Birliği tarafından 2016 senesinde 8. Alkışı Hak edenler ödül programında "Yılın Alkışı Hak Eden Belediye Başkanı" ödülü

- Skyreporter Dergisi tarafından 2017 senesinde Bütçe Yönetimi ve Performansı alanında ödül almıştır.

- Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından 2017 senesinde Etkin Belediye Proje Yarışmasında ödül

- Marka Belediyeler Dergisi tarafından 2017 senesinde "Marka Belediye ve Marka proje" ödülü

- Özel Kalem Dergisi tarafından 2017 senesinde "Yılın Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı" ödülü almıştır.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AKP Tekrar Seçilmiştir

Kaynak TimeTürk  www.timeturk.com