Yıl:40  Sayı: 389 Mayıs  2019 Mükellef 


SMMMO SEÇİMLERİNİN  NİSBİ SİTEME RAĞMEN
3. KEZ GALİBİ ÇDMBG . OLDU. BAŞKAN YÜCEL AKDEMİR LE DEVAM

44 bin aşkın üyesi ile  Türkiye nin en büyük AKADEMİK meslek odası , TÜRMOB un lokomotifi,  İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) nın 24 ncü Seçimli Olağan genel kurulu  11-12 Mayıs 2019 tarihinde Lütfü Kırdar kongre sarayında. tamamlandı.

2. GÜN YAPILAN SEÇİMLERDE  9 GURUP LİSTE Sİ YARIŞTI  İSMMMO nın  9 kişilik Yönetim kurulunda  Yücel AKDEMİR  başkanlığındaki ÇDMBG  kullanılan geçerli 16.529 oyun   8488 ini alarak  Yönetim Kurulunda 5  Denetim Kurulunda 2  Disiplin Kurulunda 3 sandalye kazanarak her şeye ye rağmen seçimlerin galibi oldu.

 ÇDMBG en uzun soluklu rakibi MBG Ethem Yüksel KAHVECİ başkanlığında ki listesi ile 4365 oy alarak bir önceki seçimlere göre oylarını artırıp  seçimlerin başarılısı oldu. Yönetim Kur. 2 olan sandalyesini 3 çıkardı. denetim ve disiplinde 1 er üyeliğini korudu .

ÇDMB den ayrılan  Bağımsız Mali Müşavirler (BMMG) Turgay KANARYA başkanlığında ki listesi 2. kez girdiği nisbi sistemli seçimlerde 2.285 oyla Yönetim de 1  Denetim de yok disiplinde 1 sandalye ile seçimler de umduğunu bulamayan oldu

Diğer Gruplardan Öncü Mali Müşavirler Kullanılan 534 oyla 4. İKM ise 457 oyla seçimleri 5. tamamladı.

Seçimlerden sonra başkan Yücel AKDEMİR  kullanılan oyların % 55 ini aldık en yakın rakibimizin herşeye rağmen  2 katından fazla oy. Bir dahaki seçimlerde 65 çıkarmaya varmısınız dedi.

1 gün kü gergin atmosfer gitmiş tebrikler açıklamalar sonucunda başladı..TÜRMOB GN BAŞKANI MASİS YONTAN Kahveci'ye yönetimde mülayim ve birlikte olun hepimiz ortak paydası meslek şeklinde önermelerde bulundu.

ÇDMBG Yönetim Kuruluna seçilenler

1- Yücel AKDEMİR
2-GÜLGÜN ÖZTÜRK
3- EROL DEMİREL
4- ALİ HAYDAR TUNÇ
5- HALİM BURSALI

MBG Yönetim Kuruluna Seçilenler

1-Ethem Yüksel KAHVECİ
2-HAKAN USTABAŞ
3-Murat DEMİRTAŞ

BMMG
1- TURGAY KANARYA
--------------------------------------------------

3 KİŞİLİK DENETİM KURULU


1- YILMAZ BOLGÜN -ÇDMBG
2-FATMA ÖLMEZ ÇDMBG
3 SERDAR ÇAĞLAYAN MBG DAN

5 Kişilik DİSİPLİN KURULU sandalye dağılımı

1-MİTHAT ERDOĞAN  ÇDMBG
2--ASUMAN OYMAK ÇAM  ÇDMB
3- METİN GÖKDAĞ  ÇDMBG DAN
4-AYŞE BETÜL AYAZ MBG DAN
5-TANER YÜCEUR