Yıl:40  Sayı: 389 Mayıs  2019 Mükellef 


 

KONYA SMMMO SEÇİMLERİNDE 5 GRUP YARIŞACAK...
3568 Sayılı SMMM ve YMM lik meslek yasasının değiştiren 5786 sayılı yasa ile eğitim ve staj süreleri ile ilgili önemli değişikliklerin yanı sıra odalar ve TÜRMOB seçilme koşulları değişmiş,  akabinde nisbi sitem geçilmişti. Yılda bir yapılan Mali Genel Kurullar kaldırılmış 2 yılda bir yapılan genel kurullar 3 yıla çıkarılmış  2013-2016 ve 2019 seçimleri.nisbi siteme göre yapılmıştı..
.(bilgilenmek 5786 için  tıklayın)

KONYA SMMMO 2435 üyesi var.  75 kişiyi1 TÜRMOB DELEGESİ TÜRMOB seçimlerinde temsil edecek  nicel bakımdan da önemli odalarından KONYA nın 14-15 HAZİRAN tarihlerinde yapılacak seçimli olağan genel kurulun 5 gurup yarışacak. TÜRMOB Genel Bşk. Masis YONTAN'nın da UŞAK ilinde temel atmadan sonra genel kurula gelecek.

KONYA seçimlerinin sonucu; 
Yaptığımız araştırmalara göre Meslekte  Birlik Grubu Başkan adayı  Konya SMMMO başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK in başkanlığındaki liste kendisi gibi mevcut yönetim kurulu içinde olan İbrahim PAPARACI ve MDayanişmaG.Abdül ERDAL  ile İlke gurubu başkan İbrahim PEKPERDAHCI ve Meslekte Degişim gurubu Celal EMİROĞLU listeleri ile yarışacak.MBG ÖZSELEK listesi seçimin galibi olur. 7 kişilik yönetimin 4 kesin 5 de alır kimiside 3-2-1-1 biter açıklaması yaptı

En doğrusunu yapıyı iyi bilen geçmiş dönem başkanı  İsmail TURAN başkana sorduk aşağıdaki listeyi sağolsun kamu adına teyid etti. (TÜRMOB iftar yemeğinde de konuşmuştuk 5 gurup çıkacak demişti. ) VE SORULARIMIZI CEVAPLADI..

1) Meslekte Birlik gurubu oda başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK başkanlığındaki listesi ile

2) İlke gurubu İbrahim PEKPERDAHCI

3) Meslekte Dayanışma Gurubu  İbrahim PAPARACI

4) Meslekte Değişim Celal EMİROĞLU

5) Meslekte Gelişim Gurubu Abdil ERDAL

Geçmiş Dönem Oda başkanlarından İsmail TURAN durum değerlendirmesi için sorduğumuz soruları cevapladı..
BAŞKAN ODANIN KAÇ ÜYESİ VAR   ... Cevap Yanılmıyorsam 2435 üye var dedi
Katılım nasıl olur..en az 1800 bekliyoruz...

BİZDEKİ  MBG asgari  ÖZSELEK 3... İbrahim Paparacı 2 diğerlerinin 1 er olduğu doğrultusunda Şanslar nasıl sorusunu yöneltik  

TURAN Başkan da  Ben MBG listesini ÖZSELEK i destekliyorum Paparacı ile de çalıştım kendi aralarında bölündüler..dolayısı ile MBG ve adayı  ÖZSELEK iyi bir yönetim sergilemişlerdir. 4 kesin alır seçimdir gerçi belli olmaz asgari beklenti bu 5 te olabilir  dedi.

2435 üyenin olduğu Konya da 1800 ü aşkın katılım beklediklerini ve desteklediğimiz Başkan Seyit Faruk ÖZSELEK listesinin seçimin galibi olacağı kesin hedefleri asgari 5 dedi. Gerekçesini 

Meslekte Gelişim Gurubundan başkan adayı ve Yönt. Kur üyesi  Abdil ERDAL arıyarak  odanın 2403 üyesi olduğunu söyledi. Kaç oy kullanılır  sorumuza 1800-1850 cıvarın da cevabını verdi.

Yönetim Kurulundn 3 başkan adayını tanımak için tıklayınız...


KONYA DAN BİR ANI  (soldan 4 VDK  VE GİB BAŞKANLIĞIDA YAPMIŞ Genç yaşta kaybettiğimiz RAHMETLİ Adnan ERTÜRK)